Stavebné prvky / obvodové steny

WOLF Haus - Niedrigenergiehaus


Stena ULTRA MEGA WAND

Konštrukciou jedinečnej, patentovanej steny ULTRA MEGA WAND dosiahol WOLF svoj technický náskok vo výstavbe nízkoenergetických montovaných domov. Steny pozostávajú z viacerých multifunkčných vrstiev,vrátane tepelno a zvukovo izolačnej dosky určenej na predpripravenie rozvodov, pričom každá vrstva optimálne spĺňa príslušné funkcie. Dlhoročným vývojom sa podarilo vytvoriť systém, v ktorom sa spájajú všetky požadované prednosti.

Náš stenový systém Ultra Mega je skutočne perspektívny. Dokazuje to 16 cm rebrový rám, protipožiarny sadrokartón pod ktorým je drevovláknitá konštrukčná doska a možnosť pestrého výberu tepelnej izolácie z exteriérovej strany.

Je to náš Najpopulárnejší stenový systém za posledné 4 roky! Drevovláknitá izolácia z vnútornej strany funguje aj ako miesto pre inštaláciu inžinierskych sietí (elektroinštalácia, strojárstvo). tepelná akumulácia budovy je vzhľadom na značnú hmotnosť výborná, zvuková izolácia taktiež spĺňa všetky požiadavky. Dostatočná šírka steny má vplyv aj na to, že vonkajšie a vnútorné parapety môžu byť dostatočne hlboké.

 

Pri použití najbežnejšie používanej vonkajšej tepelnej izolácii 12 cm, predstavuje hrúbka steny: 38,5 cm!

S 12 cm EPS, U=0,11 W/m2K

WOLF Haus - Passivhaus


Stenový systém THERMO

Stenový systém Thermo je vylepšená verzia steny NORM. Pri jej výrobe sa používa mohutnejší 16 cm rebrový rám, takže medzirebrový priestor môže byť vyplnení s hrubšou vrstvou minerálnej vlny.  Vonkajšia tepelná izolácia môže byť: 

5-8-12-15 cm.

 Najbežnejšia je vonkajšia tepelná izolácia 12 cm, pri zvolení tejto varianty celková hrúbka steny bude : 34 cm!

 S 12 cm EPS, U=0,13 W/m2K (odporúčame!)

WOLF Haus - Arche Nova


Stenový systém NORM

(34 cm pri 15 cm EPS)

Naša spoločnosť s veľkým úspechom používa nástenný systém WOLF Norm už od roku 1975.

Nosná konštrukcia pozostáva z 12 cm z umelo sušenej borovice (KVH), medzirebrový priestor je vyplnený minerálnou vlnou (λ=0,034 W/m2K), s 15 mm OSB na oboch stranách.

Z vnútornej strany protipožiarna sadrokartónová doska 12,5 mm!

 

Možné hrúbky vonkajšej tepelnej izolácie: 

5cm EPS, U=0,22 W/m2K

8cm EPS, U=0,18 W/m2K

12cm EPS, U=0,16 W/m2K

15cm EPS, U=0,14 W/m2K (Odporúčané)

 

Odolnosť voči zemetraseniu 

WOLF DOSIAHOL SVETOVÝ REKORD!

V rámci WOLF-bezpečnostného konceptu sa spoločnosť rozhodla preskúšať stabilitu svojich domov v najväčšom skúšobnom ústave pre simuláciu zemetrasení v Pavii.

Koncern WOLF dosiahol svetový rekord, nakoľko 4-podlažný dom vydržal nepoškodený sedem zemetrasení. Tento test dáva vlastníkom postavených domov, ako i budúcim investorom istotu, že montované domy WOLF sú skutočne kvalitné.

Skúška požiarnej odolnosti

Vo vzťahu k požiarnej odolnosti drevostavieb nasadil WOLF vysokú latku. Spoločnosť investuje už roky do výskumu a inovácií a dosahuje tak vedúce postavenie vo vývoji nových štandardov s ohľadom na bezpečnosť a ochranu vlastníkov WOLF domov.

Spoločnosti WOLF sa podarilo vyvinúť konštrukciu steny s vynikajúcou požiarnou odolnosťou. Dokazuje to aj skúška požiarnej odolnosti uskutočnená v skúšobnom ústave vo Viedni v roku 2014.